DODAJ DO ULUBIONYCH | STRONA DOMOWA

Okna i drzwi w sieci http://oknoidrzwi.pl

Newsletter

Home >> okna -> aluminiowe >> Świąteczne okna...

Świąteczne okna


Zbliżają się święta – czas kupowania prezentów, ubierania choinki oraz przygotowywania pysznych dań. W tym okresie cały dom pachnie pomarańczami, piernikiem i goździkami. Boże Narodzenie to również dobra okazja, aby pięknie udekorować okna, tworząc prawdziwie, świąteczny nastrój. Jak jednak je ozdobić, aby jednocześnie nie uszkodzić okien?

Możliwości dekoracji jest naprawdę wiele. Można zdecydować się na folie dekoracyjne, sztuczny śnieg czy stroiki. Wybór świątecznych dodatków jest bardzo duży i to od indywidualnego pomysłu zależy, jak będą wyglądały okna. Przystrojone będą nie tylko ozdobą domu, ale też wprowadzą w radosny, magiczny czas Bożego Narodzenia. Odpowiednio przymocowane dekoracje, nie powinny zniszczyć okna. Większość ozdób można łatwo usunąć.

Pada śnieg, pada śnieg
Czasem zdarza się, że na święta nie ma śniegu. W takim wypadku biały puch można samodzielnie wyczarować w oknach. Wystarczy kupić sztuczny śnieg, który w okresie świątecznym dostępny jest w prawie każdym sklepie. Wzory, jakie można nanieść na szybę zależą tylko od wyobraźni. Najłatwiej jest udekorować okno przy pomocy wcześniej przygotowanych szablonów.

- Niezależnie od ozdób jakie wybierzemy, na początek warto dokładnie umyć okna i osuszyć je miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Dzięki temu dekoracje będą lepiej trzymały się na szybie. Sztuczny śnieg to bardzo pomysłowy i zarazem ekonomiczny sposób ozdoby okna. Kiedy święta się skończą, możemy go po prostu zmyć ciepłą wodą – mówi Monika Sosnowska – Rainer, Manager ds. PR OKNOPLAST.Alternatywą dla sztucznego śniegu są łatwo zmywalne farbki do okien, za pomocą których można ozdobić szyby świątecznymi motywami. Dostępne są one w wielu kolorach, co pozwala namalować prawdziwie bożonarodzeniową dekorację. Do oczyszczenia okien wystarczy wówczas ciepła woda z płynem i delikatna szmatka. Przy zmywaniu farby powinno się jednak uważać, aby nie skapywała ona na podłogę czy parapet, gdyż może pozostawić ślady.

Stroik się stroi
Aby podkreślić świąteczny klimat, można ustawić w oknach stroiki kupione w sklepie lub wykonane samodzielnie. Stroiki bożonarodzeniowe najczęściej robi się z sosnowych gałązek, które stanowią podstawę dla świeczki. Można ozdobić je bombkami lub wstążką oraz dodać inne świąteczne akcenty. Warto podłożyć pod stroik podstawkę, aby kapiący wosk nie ubrudził parapetu. W żadnym wypadku nie należy przybijać stroików do ramy okiennej gwoździami ani pinezkami, gdyż można nieodwracalnie uszkodzić profil.

1 2 >

Miesięcznik Builder

4budowlani.pl

Targi Kielce Dom

Targi Katowice

me-mieszkania

4safe

Murator Expo

Orły Budownictwa

Idealny Dom i Wnętrze

Materiały Budowlane

Agencja Promocja

Sibex

DREWOOD

tabelaofert

Euro targi

Brno 2012

Centrum Targowe

budma

Windoor tech

ASM

O nas | Kontakt | Reklama | Polityka Prywatności
Copyright 2007 TresMedia
Design by IanHagen All Coded by 3w-Media