DODAJ DO ULUBIONYCH | STRONA DOMOWA
reklama

Okna i drzwi w sieci http://oknoidrzwi.pl

reklama
Newsletter

Home >> dla profesjonalistów -> maszyny i narzędzia >> Uniwersalne narzędzie pr...

Uniwersalne narzędzie przy montażu okien


Rzemieślnicy zajmujący się pracami wykończeniowymi oraz montażem okien używają ukośnic i stolarskich pilarek tarczowych. Od kwietnia mają do dyspozycji piłę uniwersalną GTM 12 Professional firmy Bosch, która łączy zalety obu tych urządzeń.

Wielofunkcyjna piła oferuje stuprocentową dokładność, a dzięki niewielkiej wadze, tylko 22 kg, jest także łatwa w transporcie. Wydajny silnik o mocy 1800 W gwarantuje szybkie tempo pracy.

Przy aranżacji wnętrz, np. układaniu podłóg, zabudowie sufitów czy montażu paneli sufitowych i ściennych, dokładność ma absolutnie priorytetowe znaczenie. Parkiet i panele muszą być przycięte z równie dużą dokładnością, jak panele sufitowe i ścienne, tunele kablowe czy profile aluminiowe.Okna łukowe, drzwi francuskie, okna otwierane na zewnątrz, okna panoramiczne, świetliki sufitowe... Różnorodnościom rozwiązań w branży okien, dorównuje tylko liczba systemów ram drewnianych, aluminiowych lub z tworzyw sztucznych. Profile podłużne, aluminiowe i pasy szkła wymagają bardzo precyzyjnego przycięcia. I tu monterom okien przychodzi z pomocą nowa piła uniwersalna

Szybkie cięcie
Opisywane urządzenie ma rozkładaną górną część, co pozwala szybko zmienić ją w stolarską pilarkę tarczową o maksymalnej grubości cięcia 51 mm i sprawnie przyciąć do odpowiedniego rozmiaru dłuższe elementy konstrukcyjne, np. płyty drewniane. Potrafi równie szybko przycinać na długość okładziny wewnętrzne i zewnętrzne, posiada bardzo wytrzymałą prowadnicę, która zapewnia wysoką dokładność cięcia. Prowadnicę można zamocować nad tarczą, co zapewnia odpowiednią ochronę w trakcie transportu.Używana w funkcji ukośnicy, piła GTM 12 Professional zapewnia szybkie tempo pracy dzięki silnikowi o mocy 1800 W, np. podczas przycinania na wymiar parkietu lub paneli, a także przycinania na długość okładzin podłogowych i ściennych. Urządzenie jest wyposażone w funkcję łagodnego rozruchu, która gwarantuje wysoki komfort pracy. Frezowana skala kątowa pomaga użytkownikowi osiągnąć wysoką precyzję pracy, podobnie jak zintegrowany laser, który wskazuje linię cięcia urządzenia na materiale. Produkt posiada również wbudowane oświetlenie, które ułatwia pracę w miejscach zaciemnionych. GTM 12 Professional można stosować wraz ze stołem pilarskim GTA 3700 Professional.

Cena brutto na maj 2008 ukośnicy, wynosi ok. 2,7 tys. zł.

Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o.

Data publikacji: 2008-05-27

Miesięcznik Builder

4budowlani.pl

Targi Kielce Dom

Targi Katowice

me-mieszkania

4safe

Murator Expo

Orły Budownictwa

Idealny Dom i Wnętrze

Materiały Budowlane

Agencja Promocja

Sibex

DREWOOD

tabelaofert

Euro targi

Brno 2012

Centrum Targowe

budma

Windoor tech

ASM

O nas | Kontakt | Reklama | Polityka Prywatności
Copyright 2007 TresMedia
Design by IanHagen All Coded by 3w-Media