DODAJ DO ULUBIONYCH | STRONA DOMOWA

Okna i drzwi w sieci http://oknoidrzwi.pl

Newsletter

Home >> akcesoria do drzwi -> inne >> Jak samodzielnie zamontow...

Jak samodzielnie zamontować ościeżnicę?


Decydując się na wymianę drzwi wewnętrznych, zazwyczaj wybiera się także nową, dobraną do skrzydła drzwiowego ościeżnicę. Bogata oferta, pozwala na wybór odpowiedniego koloru oraz rodzaju ościeżnicy – stałej lub regulowanej. Jej montaż nie jest trudny i można go przeprowadzić samodzielnie.

Ościeżnica powinna stanowić harmonijną całość ze skrzydłem drzwiowym, dlatego przed zakupem należy dokładnie wymierzyć otwór drzwiowy i zastanowić się nad wyborem najbardziej odpowiedniego modelu.

Są dwa rodzaje ościeżnic: stałe i regulowane, które pozwalają na dopasowanie ich do szerokości muru. Firma Classen oferuje kilka modeli ościeżnic z materiałów drewnopochodnych.

Stała czy regulowana?
Stałą ościeżnicą jest model STANDARD 2-PACK. Wykonana jest z MDF-u okleinowanego folią finish lub folią PVC, w dekorach odpowiadających kolorystyce skrzydeł drzwiowych. W skład tej ościeżnicy wchodzą dwa, sprzedawane oddzielnie, zespoły elementów: zespół belek bocznych (baza) i zespół belki górnej. W zależności od wymiarów otworu drzwiowego można wybrać jedną z czterech szerokości (60', 70', 80', 90'), w kolorystyce: białej, białej ze strukturą, buk, calvados, dąb, klon, mahoń, olcha, orzech lub wenge.

Jeśli istnieje konieczność zamaskowania szerokiej ściany, dobrym rozwiązaniem będzie ościeżnica New Arcus, która również wykonywana jest z MDF-u okleinowanego folią finish lub folią PVC w wielu dekorach. Ościeżnica charakteryzuje się systemem regulacji, dzięki któremu może być montowana na ściany o zróżnicowanej grubości – od 11,5 do 20 cm oraz od 20 do 32 cm. Produkt dostępny jest w palecie dziewięciu różnych dekorów, od białego przez buk, dąb i calvados do ciemnych, prawie czarnych wenge i mahoniu.

Innym, nietypowym rozwiązaniem jest ościeżnica Camouflage, którą można montować na istniejącą już ościeżnicę stalową, bez konieczności jej wcześniejszego demontażu. Dzięki zastosowaniu elementu regulowanego, pasuje ona na ściany o grubości od 7 do 12 cm.

Niezbędne narzędzia
Ościeżnice należy montować w pomieszczeniach z wykończonymi ścianami i podłogami, dlatego przed przystąpieniem do prac, najpierw należy przygotować otwór drzwiowy. Jeśli są luźne kawałki muru trzeba je usunąć, duże ubytki uzupełnić zaprawą murarską, drobne natomiast wypełni piana montażowa. Wyrównaną powierzchnię ściany trzeba pozostawić do całkowitego wyschnięcia, nie jest wskazany montaż ościeżnic na świeżo wymurowanym lub otynkowanym murze.Przed przystąpieniem do pracy warto od razu zgromadzić zestaw narzędzi i materiałów niezbędnych w trakcie montażu. Potrzebne będą: poziomica, przymiar kątowy, wiertarka z udarem i wiertło widiowe, młotek, wkrętak krzyżowy, kliny drewniane, niskorozprężna pianka montażowa, taśma do zabezpieczenia powierzchni futryny przed pianką, gwoździki lub silikon do mocowania drewnianych listew maskujących oraz piłka ręczna do przycinania drewna.

1 2 3 >

Miesięcznik Builder

4budowlani.pl

Targi Kielce Dom

Targi Katowice

me-mieszkania

4safe

Murator Expo

Orły Budownictwa

Idealny Dom i Wnętrze

Materiały Budowlane

Agencja Promocja

Sibex

DREWOOD

tabelaofert

Euro targi

Brno 2012

Centrum Targowe

budma

Windoor tech

ASM

O nas | Kontakt | Reklama | Polityka Prywatności
Copyright 2007 TresMedia
Design by IanHagen All Coded by 3w-Media