DODAJ DO ULUBIONYCH | STRONA DOMOWA
reklama

Okna i drzwi w sieci http://oknoidrzwi.pl

reklama
Newsletter

Home >> dla profesjonalistów -> maszyny i narzędzia >> System do usuwania zaryso...

System do usuwania zarysowań


Porysowane szyby podczas prac, można uratować stosując system do usuwania zarysowań Gforce™ firmy GlasWeld. Wymiana uszkodzonych szyb to dodatkowe koszty instalacji i transportu i wynikające z tego opóźnienia. Dlatego Gforce™ to oszczędność czasu i pieniędzy.

Gforce™ to wysokoobrotowa maszyna polerująca, z opatentowanym systemem chłodzenia wodą. Obszar ścierania jest dokładnie czyszczony - usuwane są wszystkie obce materiały. Specjalne pasty aplikowane są na uszkodzony obszar, przy użyciu sprzętu polerującego. Nieścierająca pasta i nakładki polerskie usuwają zarysowania, nie ścierając szkła. W przeciwieństwie do innych technologii system GlasWeld, nie wykorzystuje środków ścierających takich jak tlenek ceru. Środki ścierające powodują powstawanie płytkich wgłębień i odkształceń, które są widoczne pod pewnymi kątami.

Proces polerowania wywołuje tarcie i co za tym idzie, powstawanie ciepła, dzięki któremu zachodzą reakcje chemicznych pomiędzy składnikami pasty a szkłem. Cząsteczki szkła są zbierane z powierzchni, wypełniając każde zarysowanie. Po oczyszczeniu naprawionego obszaru nie można rozpoznać, że w tym miejscu było uszkodzenie. Niezależne testy z wykorzystaniem zaawansowanych metod pomiaru zniekształceń optycznych, wykazały brak zniekształceń po naprawie.


Szyba przed i po naprawie.


Jednoetapowy proces
Przenośny system może być wykorzystany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Szybki, jednoetapowy proces pracy, nie wymaga czyszczenia w trakcie naprawy i używania wielu nakładek polerujących, dzięki czemu daje w efekcie najszybsze czasy naprawy. System można zastosować na wszystkich rodzajach szyb: szyby hartowane, półhartowane, laminowane (przednie szyby samochodowe), kuloodporne, izolacyjne, szyby gięte, a także zwierciadła. Dzięki systemowi można na przykład uniknąć kosztownej wymiany drzwi przesuwnych z hartowanego szkła lub bezpiecznych okien.

Usuwanie zarysowania
Przed rozpoczęciem należy trzymać maszynę blisko powierzchni. Następne nacisnąć i zablokować przełącznik oraz spryskać powierzchnię niewielką ilością wody. Maszyną polerującą należy poruszać płynnymi ruchami w górę i w dół. Co kilka sekund należy uwalniać niewielką ilość wody, w celu wypłukania pasty polerującej z dysku. Powinno się przerywać polerowanie co 5 – 10 minut, aby uzupełnić pastę polerską oraz wyszczotkować dysk. Powyższe czynności należy powtarzać, dopóki nie zostanie usunięte zarysowanie.


System do usuwania zarysowań GlasWeld jest jedyną technologią usuwającą zarysowania, która spełnia wymogi Brytyjskiego Instytutu Norm (BSI) oraz Amerykańskiego Narodowego Instytutu Norm (ANSI), dotyczące napraw szyb przednich bez odkształceń.

Źródło: GlasWeld Systems Polska

Data publikacji: 2008-06-20

Miesięcznik Builder

4budowlani.pl

Targi Kielce Dom

Targi Katowice

me-mieszkania

4safe

Murator Expo

Orły Budownictwa

Idealny Dom i Wnętrze

Materiały Budowlane

Agencja Promocja

Sibex

DREWOOD

tabelaofert

Euro targi

Brno 2012

Centrum Targowe

budma

Windoor tech

ASM

O nas | Kontakt | Reklama | Polityka Prywatności
Copyright 2007 TresMedia
Design by IanHagen All Coded by 3w-Media