DODAJ DO ULUBIONYCH | STRONA DOMOWA

Okna i drzwi w sieci http://oknoidrzwi.pl

reklama
Newsletter

Home >> drzwi wewnętrzne -> drewniane >> System drzwi przesuwnych...

System drzwi przesuwnych

Są miejsca, w których zastosowanie uchylnych drzwi jest niemożliwe, ze względu na bardzo małą powierzchnię, bądź też koncepcję zaplanowanego wnętrza. W takich sytuacjach proponowany jest system drzwi przesuwnych. Trzeba jednak pamiętać, że systemy najczęściej nie są kompletne i trzeba do nich dokupić różne akcesoria.

Standardowe wyposażenia systemów drzwi przesuwnych mogą się różnić u różnych producentów. Podobnie jest przy drzwiach uchylnych, nie każda firma dodaje do nich ościeżnicę czy klamkę.
I tak system naścienny oparty na bazie ościeżnicy Porta SYSTEM (we wszystkich jej kolorach) wraz z układem jezdnym, osłoną oraz belką odbojową, aby był kompletny należy uzupełnić o ościeżnicę Porta SYSTEM w wersji „tunel" oraz skrzydło w wersji wykonania „przesuwne". Zestaw naścienny jest przeznaczony do współpracy z większością skrzydeł wewnątrzlokalowych.

Oferowany system składa się z szyny wraz z wózkami jezdnymi, osłony szyny oraz z belki odbojowej. Osłona i belka odbojowa są wykonane z płyty wiórowej i MDF-u, oklejone są okleinami w kolorystyce zgodnej z ofertą ościeżnicy Porta SYSTEM.

Kolory oklein
* okleina naturalna: sosna, dąb, limba, sapelli i klon;

* okleina CPL o grubości 0,2 mm: biały, popielaty, buk, dąb jasny, klon, mahoń (standardowa kolekcja 2009 poszerzona zostanie o kolory: dąb "Milano" w pięciu barwach);

* okleina Portadur: orzech 1, orzech 2, orzech 3, orzech 4, orzech 5, orzech 6;

* okleina drewnopodobna: jasny buk, olcha, jabłoń, dąb "złoty", orzech, dąb;

* okleina Porta-Decor: biała, buk Bawaria, wiśnia, grusza, orzech, buk, jabłoń, olcha, dąb, wenge, popielaty.Zestaw dostępny jest następujących wymiarach: "60", "70", "80", "90", "100". Jego montaż należy przeprowadzać w pomieszczeniach już wykończonych, tzn. na podłodze musi już być położony parkiet, a ściany muszą być już pomalowane lub pokryte tapetą.

Cena systemu naściennego zależy od wybranej okleiny i waha się w granicach od 355 zł do 488 zł brutto. Natomiast na cenę ościeżnicy w wersji „tunel”, oprócz użytej okleiny, ma wpływ przede wszystkim zakres szerokości i tak najtańsza kosztuje ok. 270 zł, a najdroższa 620 zł brutto.

Podsumowując przy zakupie systemu klient otrzyma w cenie produktu: szynę z wózkami jezdnymi, zaczep zamka, uszczelkę szczotkową samoprzylepną oraz element prowadzący i stabilizujący skrzydło w pionie montowany do podłogi. Dokupić natomiast będzie musiał ościeżnicę w wersji „tunel” oraz skrzydło w wersji przesuwnej.


Autor: Dominika Ogonowska

Źródło: PORTA KMI POLAND sp. z o.o.

Data publikacji: 2008-11-06

Miesięcznik Builder

4budowlani.pl

Targi Kielce Dom

Targi Katowice

me-mieszkania

4safe

Murator Expo

Orły Budownictwa

Idealny Dom i Wnętrze

Materiały Budowlane

Agencja Promocja

Sibex

DREWOOD

tabelaofert

Euro targi

Brno 2012

Centrum Targowe

budma

Windoor tech

ASM

O nas | Kontakt | Reklama | Polityka Prywatności
Copyright 2007 TresMedia
Design by IanHagen All Coded by 3w-Media