DODAJ DO ULUBIONYCH | STRONA DOMOWA

Okna i drzwi w sieci http://oknoidrzwi.pl

Newsletter

Home >> drzwi wewnętrzne -> PVC >> Jakie wybrać drzwi do no...

Jakie wybrać drzwi do nowoczesnej kuchni?


Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu, często staje się niepisanym centrum życia rodzinnego. Należy zwrócić uwagę nie tylko na jej estetykę, ale przede wszystkim funkcjonalność. Warto także zadbać o to, by drzwi którymi ją się zamyka tworzyły ciekawy element domowego wnętrza.

Drzwi do kuchni muszą być lekkie, a zarazem wytrzymałe, stanowiąc skuteczną zaporę przed rozprzestrzenianiem się kuchennych zapachów. Powinny lekko chodzić w zawiasach, łatwo się otwierać i zamykać bez trzaskania. Drzwi z litego drewna często nie spełniają tych wymagań, są dość ciężkie i łatwo się wypaczają.

Rozwiązaniem dla nowoczesnych kuchni są bezprzylgowe drzwi Płytowe DUO firmy POL-SKONE. Dzięki konstrukcji opartej o gładkie płyty HDF są one lekkie, funkcjonalne i wytrzymałe, a przy tym niedrogie. W przeciwieństwie do drzwi drewnianych, są bardzo odporne na działanie wilgoci, co jest szczególnie istotne w kuchennych zastosowaniach.

Nowoczesność formy
Dobierając drzwi kuchenne nie można zapomnieć o tym, by wzorem i stylem pasowały do pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ często łączą one kuchnię z salonem, holem lub jadalnią. Prosta forma i bezprzylgowa konstrukcja drzwi Płytowych DUO współgra z nowoczesnymi, minimalistycznymi elementami wyposażenia, takimi jak gładkie, proste fronty meblowe, błyszczące blaty czy chromowane okapy o geometrycznej formie. Drzwi płytowe, oprócz podstawowej wersji o litej tafli, dostępne są także w 7 wariantach z przeszkleniami.

Standardowe przeszklenie wykonane jest ze szkła ornamentowego lub przezroczystego gładkiego o grubości 4 mm. Możliwy jest także wybór wersji z bulajem ze szkła matowego lub przezroczystego, co nada kuchni wyjątkowy, lekko marynistyczny klimat.

Aranżacja kolorem
Drzwi Płytowe bez problemu dopasuje się do najbardziej wyszukanych kolorystycznie aranżacji. Skrzydła z tej kolekcji dostępne są zarówno w kolorze białym, jak i w odcieniach z palety RAL i NCS (oprócz kolorów metalicznych), dzięki czemu możliwy jest dobór idealnego tonu i intensywności barwy. Białe drzwi będą komponować się z jasnymi podłogami i ścianami, jednocześnie rozświetlając kuchenne wnętrze i dodając mu przestronności. Drzwi w zdecydowanych odcieniach, takich jak zieleń czy fuksja mogą stanowić wyszukany akcent kolorystyczny w pomieszczeniach o pastelowych ścianach i oszczędnych w formie dodatkach.

Warto pamiętać
Drzwi kuchenne powinny otwierać się do wewnątrz, dzięki czemu nie będą ograniczać miejsca w sąsiadującym pomieszczeniu. Niezwykle istotna dla komfortu użytkowania jest także ich szerokość, która powinna wynosić co najmniej 80 cm. Dzięki temu wnoszenie do kuchni zakupów czy serwowanie posiłków będzie znacznie łatwiejsze. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom drzwi kuchenne nie powinny mieć także progów. Dobrze, by szczelina między podłogą a dolną krawędzią drzwi miała szerokość co najmniej 2,5 cm, co gwarantuje równomierny przepływ powietrza. Dla drzwi Płytowych istnieje możliwość zastosowania podcięcia wentylacyjnego, tulei czy montażu kratki wentylacyjnej z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

Cena
Drzwi Płytowe DUO, cena skrzydła netto od: 226 zł + 23% VAT.

Źródło: POL-SKONE Sp. z o.o.

Data publikacji: 2013-07-02

Miesięcznik Builder

4budowlani.pl

Targi Kielce Dom

Targi Katowice

me-mieszkania

4safe

Murator Expo

Orły Budownictwa

Idealny Dom i Wnętrze

Materiały Budowlane

Agencja Promocja

Sibex

DREWOOD

tabelaofert

Euro targi

Brno 2012

Centrum Targowe

budma

Windoor tech

ASM

O nas | Kontakt | Reklama | Polityka Prywatności
Copyright 2007 TresMedia
Design by IanHagen All Coded by 3w-Media